середу, 15 серпня 2018 р.

У ЗАЛІЩИЦЬКОМУ ГОСПІТАЛІ ЩИРО ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО ЛЮДЕЙ





Сучасний медичний заклад Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих працює під керівництвом начальника Володимира Демчука. Установа заснована ще в післявоєнному 1946 році, про що розповідають світлини створеного музею історії госпіталю.

Наша зустріч із Володимиром Івановичем та медичним колективом була сповнена гарних вражень, адже персонал справді турбується про своїх пацієнтів. 
У закладі може одночасно оздоровлюватися 120 пацієнтів в одному з трьох відділень. Це - кардіологічне під керівництвом Надії Маркової, неврологічне, яке очолює заступник начальника з медичної частини Олександра Іванишин, терапевтичне, завідувач якого Микола Романко. Всього у шпиталі  працює 112 чоловік, з яких 14 лікарів, 42 медсестри та 31 молодша медична сестра. Господарську групу очолює  заступник начальника по економічних питаннях Михайло Гарасимчук. Фінансовий облік ведуть бухгалтери під керівництвом Людмили Вороцянко.

На сьогодні безкоштовно лікуватися у госпіталі мають право інваліди, учасники війни, бойових дій: антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), воїни-афганці, а також реабілітовані, діти війни та інші пільгові категорії населення. На лікування в шпиталь прибувають пацієнти зі всіх районів області й Тернополя. У 2017 році у госпіталі покращили своє здоров’я 1808 чоловік, за 7 місяців цього року - 995.  Держава виділяє на харчування кожного хворого 55 грн. та 65 грн. - на ліки, якими, що дуже тішить, заклад повністю забезпечений. До послуг хворих - їдальня, у якій вмілі кухарі пропонують п’ятиразове повноцінне харчування.

З початку цього року серед пацієнтів госпіталю були 147 учасників бойових дій, 358 учасників війни, 210 інвалідів війни, 43 реабілітованих, 108 дітей війни та 34 особи, прирівняні за пільгами, а також 94  учасники АТО. Курс лікування триває від 18 до 24 днів.


Переважна більшість пацієнтів госпіталю – люди з непростими долями, яким понад 60 років, а тому для них дуже важливі увага і турбота медиків. 
Серед спектру лікувальних процедур у госпіталі користуються популярністю фізіотерапевтичні (електро-світло-теплові), масажі, озокеритові та парафінові аплікації, інгаляції, фітотерапевтичні чаї, аромотерапія та релаксація, лікувальна фізкультура. Безкоштовні послуги – стоматологічне протезування та лікування зубів. Крім стоматкабінету, є зубопротезна майстерня та кабінет зубопротезування (лікар Ірина Осадца). Для послуг пацієнтів – рентгенкабінет, де працює лікар Іван Шкільнюк,  кабінет функціональної діагностики, в якому обстеження проводить Наталія Сінкевич.  Лабораторію для проведення аналізів очолює завідувачка Ольга Демчук.


«У закладі привітні, лагідні, відповідальні, уважні професіонали, які не підведуть і завжди допоможуть», - так відгукуються хворі про медиків шпиталю.
Тут дбають також про відпочинок та організацію дозвілля, духовні потреби пацієнтів. У  шпиталі діє каплиця, в якій щотижня відправляють літургії священики Іван Сендзюк та Онуфрій Швигар. У конференц-залі організовують концерти за участю працівників культури та школярів району. Працює зал лікувальної фізкультури, більярдні й тенісні столи. У місцевій бібліотеці, відкритій для відвідувачів, налічується майже 13 тис. видань. На поверхах шпиталю затишно та багато зелені.

Гордістю начальника шпиталю Володимира Демчука є шість оновлених палат кардіологічного відділення з обладнаними санвузлами, душовими кабінками, бойлерами. Це зроблено руками працівників госпіталю упродовж 2017 року. Незважаючи на те, що держава не виділяє кошти на капітальний ремонт, Володимир Демчук знайшов однодумців, які допомогли закладу будівельними матеріалами. Це - Тернопільські обласні спілки «Ветерани за  Україну» та «За волю України», Чортківська, Кременецька, Гусятинська райорганізації «Української спілки ветеранів Афганістану», обласна рада ветеранів війни, бізнесмени – брати Навольські, Заліщицька районна організація «Українська спілка ветеранів Афганістану» під керівництвом Івана Пирожака, громадська організація «Рідна земля» (очільник – Микола Долотко, керівник ПОП «Золота нива» с.Буряківка), сільськогосподарське підприємство «Ель Гаучо» (кер. Сергій Нашкольний), Василь Деревляний, заступник голови обласної ради, який допоміг у ремонті та реконструкції палати реабілітованих. За допомогою військового капелана Василя Кривенчука був оформлений і наповнений всім необхідним кабінет відновного лікування «Надія», у якому проходять реабілітацію бійці АТО (ООС).

«Без допомоги благодійників ми не змогли б зробити те, що нам вдалося на сьогодні. За це їм щиро вдячні пацієнти і персонал», - наголосив Володимир Демчук.
Оглянуті нами палати справді зі смаком оздоблені, мають все необхідне для комфортного перебування хворих. Та це - тільки початок значних задумів начальника госпіталю. Під час наших відвідин повним ходом йшли ремонтні роботи у неврологічному  відділенні, у результаті чого ще 5 палат осучасняться.
У нижніх приміщеннях триповерхової будівлі проводять підготовчі роботи зі встановлення апаратури для кабінетів водолікування, у яких будуть різні види душів, ванни і басейн.

Поруч із кабінетом відновного лікування начальник госпіталю планує створити  відділення інтенсивної терапії та операційні, де будуть проводити операції урологічного напрямку.

Але проблемою для колективу є перекриття будівлі госпіталю. «Двічі розробляли кошторис. Тепер це вартує близько двох з половиною млн. грн.  Проектна документація знаходиться в управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА, і ми очікуємо виділення коштів для реалізації. Але, на жаль, звернення до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) розчарувало. Банк надає фінансування проектам із кошторисною вартістю 5 млн. грн.», - розповів про бюрократичні перипетії керівник.

Під час своєрідної екскурсії медичним закладом до нас підходили пацієнти і щиро дякували людям у білих халатах та особисто Володимиру Івановичу за піклування, уважне ставлення та вирішення їхніх проблем. Позитивним було наше спілкування з Марією Панченко із села Переволоки Бучацького району, Терезою Шинкар із Хоросткова, що на Гусятинщині, а також Іваном Шипітком  із села Зозулинці, учасником АТО, який служив у 128-й гірсько-піхотній бригаді.
Розмова з керівником Володимиром Демчуком засвідчила, що у госпіталі не тільки дбають про здоров’я пацієнтів, але й приділяють значну увагу перспективному розвитку цього закладу загальнообласного значення.

Світлини Лілії Бурдейної-Домарад 

Немає коментарів:

Дописати коментар